Doktorlar

Op. Dr. İdris Avcı

Dr. Öğr. Üyesi İdris Avcı

Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirürji)

İdris AVCI

Dr. Öğr. Üyesi İdris AVCI, 1988 yılında Ordu’da doğdu.

2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2020 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi)’nden Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanlık unvanını aldı. 2020-2022 yılı arası Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yaptığı. Bu süreçte Beyin ve Sinir Cerrahisi kliniğinden şeflik yaptı. 2022 yılında ABD’nin John Hopkins Üniversitesinden “Temel Nörobilim ve Nörogörüntüleme” (Fundamental Neuroscience and Neuroimaging) diplomasını aldı. 2022-Halen  Memorial Hastaneler Grubunda Beyin ve Sinir Cerrahi uzmanı olarak görev yapmaktadır. 2023 yılında Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversite’sinden Sağlık Turizm Sorumluluğundan mezun oldu.

2023 yılında Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesinde Dr. Öğr. Üyesi ünvanıyla ders vermeye ve  2023 yılı Ekim itibari ile Medera Clinic de    Beyin, Sinir ve Omurga Cerrahisi Uzmanı (Danışman Hekim ) olarak hizmet vermeye başlamıştır

2024 tarihinde FIFA lisanslı futbol hekimi sertifikasyonunu aldı.

Dr. Öğr. Üyesi İdris AVCI meslek hayatı boyunda Amerika, İngiltere, Almanya, Hollanda ve Slovenya gibi birçok ülkelerde gözlemci hekim ve araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. European Assosciation of Neurosurgeons (EANS), Middle East Spine Society (MESS) ve Türk Nöroşirurji (TND) derneklerin toplantılarında çok sayıda yazılı ve sözlü sunum yapmıştır.

Müteaddit ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde makaleleri ve çalışmaları bulunmaktadır. Aynı zamanda birçok ulusal ve uluslararası yayın evinden çıkmış kitap editörlüğü ve kitap bölümlerinde yazar olduğu makaleleri bulunmaktadır.